NowościZespółKoncertyMediaLinkiKsięga gościKontakt
Zespół

Dyskografia | Galeria

Malchus     Zespół rozpoczął swoją działalność z inicjatywy Radosława Sołka w maju 2004 roku w Przeworsku. Początkowo grupę tworzyli: Radosław Sołek (gitara/wokal), Michał Kogut (gitara basowa), Piotr Saczek (perkusja). Pierwsze lata istnienia to poszukiwanie własnego oryginalnego stylu. W 2006 roku zespół nagrał demo Memento Mori, na którym znalazło się 7 autorskich kompozycji w stylu punkowo-rockowym. Z czasem muzyka zespołu zaczęła ewoluować w stronę mocniejszych brzmień - Death/Melodic Metal.
Przełomowym momentem był rok 2007, kiedy do zespołu dołączył Dominik Dudek. Uświetnił on muzykę Malchusa partiami klawiszy. Dwa lata później nagrano Discite Omnis Malchus w studio Chinook . EPka zawiera 5 najlepszych utworów z poprzednich dem. Była to pierwsza wizyta zespołu w profesjonalnym studiu nagraniowym i początek współpracy z Krzysztofem Godyckim - realizatorem studia. Po wielu poszukiwaniach Malchus ustabilizował również na dłuższy okres swój skład. W 2009 roku dołączył do zespołu perkusista Marcin Brożbar. Rok później nagrana została jedna z najbardziej charakterystycznych płyt - Didymos. Krążek zdominowały mocne, progresywne i długie utwory.
W tym czasie Malchusa zauważył wydawca z antypodów. Płyta Didymos została wydana przez australijski SOUNDMASS i znalazła się w sklepach muzycznych wielu krajów europejskich, USA i Japonii. Okładkę do płyty zaprojektował czeski grafik - Radim Scholaster. Premiera miała miejsce 21 maja 2010 roku. Dzięki pomocy przemyskiego działacza kulturalnego Artura Momota, zespół zaczął grać na koncertach dla szerszej publiczności. Momot pomógł w promocji zespołu oraz w organizacji wielu koncertów. Między innymi dzięki niemu, Malchus mógł wziąć udział we wspólnej trasie koncertowej po Podkarpaciu z zespołem Frontside oraz zagrać koncert przed legendą polskiego gothic metalu Closterceller. Utwory Malchusa pojawiały się w undergroundowych rozgłośniach radiowych nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W zimie nagrany został teledysk do utworu Passio w ramach programu Projekt Studio dla regionalnej telewizji. Przy okazji promocji płyty Dominik oraz Radosław pojawili się w audycji Rock Radio Jerzego Szlachty w Radiu Rzeszów.   W połowie listopada 2010 roku, po 3 latach współpracy, zespół opuścił Dominik Dudek, a jego miejsce zajął Tomasz Rosół. W nowym składzie, po wielu koncertach i długich przygotowaniach, wiosną 2011 roku nagrana została płyta Caput Mundi. W odróżnieniu od poprzedniego materiału na płycie dominują krótkie utwory bez partii klawiszowych.
We wrześniu zespół wyruszył w minitrasę koncertową, podczas której zagrał po raz pierwszy za granicą - w Czechach. Najnowsza płyta została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. Wyrazem tego była nominacja w plebiscycie na Nagrodę muzyczną Polskiego Radia Rzeszów - Werbel 2011 oraz recenzja w największym magazynie muzycznym w Polsce Teraz Rock.  Na początku kolejnego roku zespół rozpoczął nagrania swojej trzeciej płyty Metanoia. W tym czasie Caput Mundi została ponownie wydana, tym razem za granicą przez angielski NOCTURNAL MASS jako split z Pospolitym Ruszeniem (zespołem Jana Trębacza, który gościnnie udzielał się na płytach Malchusa – Didymos i Caput Mundi). Promocja najnowszej płyty rozpoczęła się koncertami z zespołem Kabanos w rzeszowskim klubie Red Zone.
Malchus latem 2012 roku ruszył ponownie w trasę, która obejmowała m.in. SLOT ART FESTIVAL w Lubiążu oraz międzynarodowy festiwal w Czechach Fryyfest Festival. Uwieńczeniem promocji płyty Metanoia był Hard Core Festival w Bolesławcu, na którym Malchus wystąpił jako headliner.  Rok 2013 nie obfitował w koncerty, ani wydarzenia promocyjne, ale był bardzo płodny w nowe utwory. Pod koniec 2013 roku zespół opuścili jego długoletni członkowie - basista Wojciech Jarosz oraz perkusista Marcin Brożbar. Po tak poważnym osłabieniu składu, zespół rozpoczął współpracę z doświadczonym muzykiem Tomaszem Pyzią – perkusistą z 20 letnim stażem, udzielającym się m.in. w zespołach Rumor, Illuminandi i Pospolite Ruszenie. Owocem tej współpracy jest nagranie w kwietniu 2014 roku nowego materiału, który stanowi uwieńczenie dziesięcioletniej działalności Malchusa.